מנהיגות צעירה

מנפצים את תקרת הזכוכית באמצעות  מנהיגות צעירה וחזקה!

 עמותת פידל הקימה ופיתחה את תכנית המנהיגות החדשנית מתוך  אמונה גדולה ומטרה ברורה,  לבנות ולהצמיח את דור מנהיגי העתיד של ישראל מתוך הקהילה.

לשם כך , אנו  מובילים כיום 8 תכניות מנהיגות הפועלות בערים: טירת כרמל, נתניה, ראש העין, לוד, בית שמש, רמלה, שדרות ובאר שבע.  

מדי שנה מצטרפים לתכנית בני נוער  חדורי מוטיבציה ובעלי מחויבות אישית אמיתית לתוכנית המנהיגות הייחודית שמתפרסת על פני 3 שנים אינטנסיביות, מאתגרות ומעצימות,  הכוללות מפגשים קבוצתיים ואישיים, סיורים לימודיים, אימונים אישיים, סמינרים, ויוזמות חברתיות וקהילתיות אותן הם מובילים.

פעילות מנהיגות צעירה -2018

במהלך שלוש השנים , הנערות והנערים עוברים מהפך משמעותי  בפיתוח זהותם  יכולת מנהיגותית, ביטחון וביטוי אישי, תקשורת בינאישית, עבודת צוות וטיפוח המעורבות, השייכות והאחריות לקהילה .בשנה הרביעית בני הנוער מתכוננים לקראת שנת שירות קהילתית משמעותית.  

תכנית המנהיגות מאגדת בני נוער מבתי ספר שונים ברחבי העיר שבה היא מתנהלת, ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם מרכזי הנוער של פידל, המגשרים החינוכיים בבתי הספר וחברות עסקיות המאמצות אותם ומתנדבות לחלוק עימם את הידע והניסיון שלהן. התוצאות – מדברות בעד עצמן.  

פעילות מנהיגות צעירה -2011

 חניכים ובוגרים שלנו מספרים:

(שלב העדויות – עם תמונת ראש של החניך/הבוגר שם וגיל עם ציטוט קצר שמסכם את החלק שלו)

 דוגמאות לעדויות:

“תכנית המנהיגות פתחה עבורי  דלתות וגרמה לי להבין שאני זו ששולטת בעתיד שלי”  

“אני עדיין בקשר הדוק עם המנטורית שלי, הודות לה אני יודעת איזה משרות מחכות לי עם סיום השירות הצבאי” 

“עד היום אני מתרגש כשאני מבין את השינוי שהצלחנו לייצר בקהילה שבמקום שבו אני גר” 

“אני חייב המון ממי שאני היום , לתוכנית המנהיגות של פידל. תודה על האמון והתמיכה בשנים שעצבו את חיי” 

“שנת השירות הייתה  אחת החוויות המיוחדות ביותר שחוויתי. תודה לתכנית המנהיגות של פידל שהראתה לי את הדרך” 

“את הביטחון העצמי , הרצון לשנות לטובה את הסביבה שלי ולהצליח ,  אני חבה לתוכנית המנהיגות”

 לחברות הייטק יש אפשרות לקחת חלק בחינוך וקידום דור העתיד, באמצעות התנדבות משמעותית ובעלת ערך,  בתוכנית המנהיגות הצעירה של פידל.

כל קבוצת מנהיגות זוכה לליווי צמוד של חברת הייטק, במסגרתה מתקיים מפגש שבועי/חודשי עם מנטור/ית אישי/ת לכל נער/ה. בתחילת הדרך,  הקשר האישי מתבסס על עזרה במקצועות הליבה,  כמו אנגלית ומתמטיקה, והופך עם הזמן למקור השראה ותמיכה בחיבור לידע רחב ועדכני שמצייר תמונת עתיד מציאותית וזמינה לבני הנוער.

הפעילויות המשותפות מתקיימות במשרדי החברה המאמצת, שאף  לוקחת חלק באירועי שיא משותפים כטורניר כדורגל, אירוע סוף שנה, יום שדאות ועוד. חלק מן החברות  משתתפות בפעילות למען הקהילה, מסייעות בשילוב בני הנוער בעבודת קיץ ובמימון הקבוצה אותה הן מלוות.  

 

 

מטרות מנהיגות צעירה

  • עידוד שיתוף פעולה בין ההורים, צוות בית הספר, התלמידים והקהילה האתיופית על מנת לשפר את הישגים לימודיים של התלמידים יוצאי אתיופיה במערכת החינוך.
  • איתור תלמידים המתקשים בלימודיהם, שילובם בבית הספר ובניית תוכניות לימודיות מותאמות יחד עם צוות בית הספר ובעת הצורך, להפנותם לגורמים מטפלים.
  • עידוד תלמידים להשתתף במסגרות חברתיות כגון: מועצת תלמידים, תנועת נוער, חוגים.
  • מעקב אחר התקדמות התלמידים על פי התוכניות שנבנו בהתאם לצרכי התלמיד.
  • להוות מודל לחיקוי לתלמידים ולהורים.
  • מניעת נשירה גלויה וסמויה ממערכת החינוך.
All Rights Reserved © 2023
בניית אתרים: בלודוט סטודיו. מיתוג. פרסום. דיגיטל.