סדנאות להורים

“המשפחה היא העוגן של הילדים ובני הנוער” –

עם הידיעה הזו יצאנו לדרך כשהקמנו את תכנית סדנאות ההורים של פידל.
התכנית נועדה לתת להורים כלים ומיומנויות לצורך הגברת מעורבותם בחינוך ילדיהם, תוך חיזוק המנהיגות ההורית והקשר הבין דורי.

תכנית ייחודית זו משלימה את המעטפת עבור בני הנוער שלומדים להכיר באיכויותיהם, להאמין בעצמם ולכוון גבוה – כל זאת כשהם זוכים לתמיכה אמתית, הבנה, עידוד וגיבוי מלא גם בבית. ההורים לא נשארים מאחור , וזוכים לקחת חלק משמעותי בהצלחת ילדיהם, באמצעות מעורבות אפקטיבית בבית הספר וכמודל השראה בבית.

סדנת הורים – מרכז הנוער יוספטל, בפתח תקווה.

סדנאות ההורים פועלות במתכונת של 6 מפגשים, המאפשרים להורים ללמוד תוך כדי תנועה, להציף התלבטויות, להפחית חרדות, להגביר את תחושת המסוגלות ההורית ובעיקר לקחת אחריות על התנהלות המשפחה כולה ולהוביל אותה להצלחה.
התוכנית של פידל מציעה תכנים מותאמים ומדויקים לשני קהלים שונים: הורים שהם עולים חדשים וצריכים הדרכה בשפתם במסגרת קבוצה הומוגנית שמבינה ומכילה אותם. והורים דוברי עברית, דור שני בארץ, שרוצים לשאוב כוחות וכלים מתרבות המוצא שלהם.

אנחנו שמחים להיות הגורם המשפיע, המתווך והמשמעותי להורים ולמשפחות. העבודה עימם מזכירה לנו בכל יום, שעם ליווי נכון והדרכה, “השמיים הם הגבול”.

מטרות סדנאות להורים

  • עידוד שיתוף פעולה בין ההורים, צוות בית הספר, התלמידים והקהילה האתיופית על מנת לשפר את הישגים לימודיים של התלמידים יוצאי אתיופיה במערכת החינוך.
  • איתור תלמידים המתקשים בלימודיהם, שילובם בבית הספר ובניית תוכניות לימודיות מותאמות יחד עם צוות בית הספר ובעת הצורך, להפנותם לגורמים מטפלים.
  • עידוד תלמידים להשתתף במסגרות חברתיות כגון: מועצת תלמידים, תנועת נוער, חוגים.
  • מעקב אחר התקדמות התלמידים על פי התוכניות שנבנו בהתאם לצרכי התלמיד.
  • להוות מודל לחיקוי לתלמידים ולהורים.
  • מניעת נשירה גלויה וסמויה ממערכת החינוך.
All Rights Reserved © 2024
בניית אתרים: בלודוט סטודיו. מיתוג. פרסום. דיגיטל.